Salon vín České republiky opět představuje kolekci sta nejlepších moravských a českých vín pro rok 2021. Pinot Noir staré keře 2018 z viniční trati U Všech svatých získalo zlatou medaili.

„Více, než dvacetiletá tradice má setrvale rostoucí počet přihlášených vín, unikátní tříkolový systém hodnocení, výběr proškolených degustátorů a profesionální chemické analýzy na hodnocených vín, jednoznačně činí ze Salonu vín – národní soutěže vín nejprestižnější soutěž vín v České republice a jednoznačnou garanci zcela výjimečné kvality vyhlášených vín,“ říká ředitel Národního vinařského centra Ing. Pavel Krška.

Pinot Noir staré keře 2018 je víno rubínové barvy, s vůní po lesním ovoci, džemu, kávě pražených mandlí a koření. V chuti se snoubí tóny hořké čokolády, bobulového ovoce, koření, v dochuti je plné, extraktivní a dlouhé. Víno zrálo 19 měsíců v dubových sudech v klášteře sv. Voršily a poté bylo bez filtrace lahvováno.

„Úspěch nás velice těší, prosadit se v tak velké konkurenci mnoha vynikajících vín není jednoduché. Rovněž je to pro nás zpětná vazba, že cesta, kterou jsme se vydali, to je pěstování a dělání vína přírodními postupy je správná,“ dodal Lukáš Rudolfský

Share on facebook
Share on email
Share on twitter