14. prosince slavilo naše vinařství již 17 narozeniny. A kromě ochutnávky vín, hudby a lokálních pokrmů se oslava narozenin neobešla ani bez večerního benefičního koncertu. Díky němu bylo vybráno 22 tisíc korun, které byly následně předány neziskového spolku Digno.

Kutná Hora – Významnou akci připravily Vinné sklepy Kutná Hora na polovinu prosince. Bohatým programem oslavily sedmnáct let od založení a navíc tato akce velmi významně přispěla i potřebným.

http://www.svoboda.info/zpravy/kutna-hora/sedmnacte-narozeniny-vinnych-sklepu-prineslo-pres-22-tisic-korun-pro-spolek-digno/?fbclid=IwAR0JImnB7ZU3kXmRa3ARkVWrezOzhaLNs2rCvgVgNwWkQ4KzvPCavA9n-TI

Sbírka v průběhu dne a večerní benefiční koncert Two Aces and Phoenix přinesla přes 22 tisíc korun pro neziskový spolek Digno. „Je to pro nás velice vítaný dárek pod stromeček, Vinným sklepům Kutná Hora moc děkujeme,“ uvedl za spolek Digno Josef Dytrych.

DIGNO (důstojnost), zapsaný spolek poskytuje služby v oblasti sociální péče, a to již od roku 2002. Zpočátku své služby nabízel jen klientům v Kutné Hoře. Dnes dojíždí za klienty z celého kutnohorského okresu (kromě Zruče n. S.) a dostupné je i blízké okolí sousedící části kolínského okresu. V roce 2004 získalo občanské sdružení DIGNO (důstojnost) Cenu města Kutné Hory v kategorii Sociální čin roku 2003. Digno je v současné době jedinou organizací, která na Kutnohorsku poskytuje služby osobní asistence.

Zdroj: www.svoboda.info

Share on facebook
Share on email
Share on twitter