„Náš záměr je jednoduchý – pomoc postiženým tak, aby si mohli pomoci sami. Nerozdáváme milosrdenství, ale pomoc, která lidi – často v přeneseném slova smyslu – postaví na nohy. Zatím pomáháme tam, kde je to nejvíc potřeba.“

Olga Havlová, rozhovor pro noviny, 1990

Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové (VDV) všichni známe, protože podporuje nestátní neziskové organizace v oblasti zdravotní, sociální, humanitární a vzdělávací, pokud směřují k důstojnému začlenění lidí se zdravotním postižením, opuštěných dětí, nemocných a starších občanů.

Kníže Karel Schwarzenberg už dlouho přemýšlel o nějaké smysluplné možnosti, jak propojit činnost Vinných sklepů Kutná Hora, jichž byl spolumajitelem, s touto nadací. Kvůli svému zhoršujícímu se zdraví však svůj nápad nestačil zrealizovat. My teď máme tu čest a svým způsobem cítíme, že i povinnost, dotáhnout jeho záměr do zdárného konce. Proto jsme začali s Nadací Olgy Havlové jednat a dohodli se na krásné spolupráci.  

Tak vzniklo víno s poetickým názvem Bílý lev. Jde o víno zrozené z tzv. starých keřů, z vinice U všech svatých v Kutné Hoře, která byla vysázena v roce 1977 a je tak jednou z nejstarších vinic v Čechách. Zde se rodí víno mimořádné kvality ve velmi omezeném množství. Každý keř plodí vlastně jen několik málo hroznů. Vloží však do nich celou vitalitu svého kořenového systému nezřídka až 15 metrů hlubokého.

Exkluzivní víno Bílý lev půjde do prodeje dne 10. 12. 2023, na počest nedožitých 86. narozenin pana knížete Schwarzenberga. Připraveno je přesně 1000 lahví. Jedna bude stát 650 Kč a z každé z nich věnujeme 89 Kč Nadaci. Lahve budou na zadní straně číslovány. Některé lahve budeme v rámci charitativní aukce dražit.

Víno Bílý lev bude možné zakoupit pouze maloobchodně u nás v klášteře svaté Voršily v Kutné Hoře a na e-shopu https://eshop.vinokutnahora.cz/.

Pomozte spolu s námi dobré věci. Kupte si mimořádné víno se vzpomínkou na mimořádného člověka. Uděláte radost mnoha lidem, které Nadace Olgy Havlové podporuje.

Na zdraví a věčnou památku knížete kutnohorských vín!

Share on facebook
Share on email
Share on twitter