Biodynamické hospodaření zaujalo pana Karla Schwarzenberga natolik, že koupil spoluvlastnický podíl v jednom z nejvýznamnějších českých vinařství, Vinné sklepy Kutná Hora, s.r.o.

Ve vinařství se nechystám dělat žádné převratné změny. Směr hospodaření je nastaven dobře. Chci však podpořit další výsadbu vinohradů a pomoct ke zkvalitnění technologie a strojového vybavení podniku. V dlouhodobém horizontu se budeme více soustředit na soběstačnost a ucelenost hospodaření statku.“ prohlásil Karel Schwarzenberg.

Vinné sklepy Kutná Hora navazují na dlouholetou tradici pěstování vína na Kutnohorsku, jehož první zmínka je v Kosmově kronice z roku 1101.

Jsme jediným vinařstvím v České republice a na Slovensku, které vlastní prestižní známku pro biodynamické zemědělství – Demeter. Veškeré procesy při vzniku vín jsou v souladu s přírodou. Vína zpracováváme šetrně, bez zbytečných konzervantů, tak aby vás druhý den nebolela hlava. 

Hospodaříme v Kutné Hoře na více než 40 ha vinic a naše vína jsou vyhledávána pro svou vysokou kvalitu.

Vína z Kutné Hory si oblíbila šlechta.

Karel Schwarzenberg dodává, že vína z Kutné Hory si velice oblíbil nejen on, ale i jeho přátelé v Rakousku, Německu či Švýcarsku. Specialitou, na které se podílel při výrobě je Cuvée Samet. Plné červené víno, které zrálo v sudech po dobu 2 let, nebo bílá vína, která vynikají svou lehkostí a elegancí z odrůd Ryzlink rýnský nebo Cabernet blanc.

Share on facebook
Share on email
Share on twitter