Ve čtvrtek 16. listopadu 2023 od 18:00 se ve Vinných sklepech Kutná Hora, v klášteře sv. Voršily, uskuteční benefiční akce „Četnický pohár vína aneb vzpomínkový večer na Antonína Moskalyka“.

Výtěžek z celé akce bude věnován do kasičky Nadace Jedličkova ústavu.

Hlavním hostem večera bude plk. v.v. JUDr. Michal Dlouhý, Ph.D. Rodák z Kutné Hory, policejní historik, duchovní otec televizního seriálu Četnické humoresky a autor řady knih četnických příběhů.

Dne 11. listopadu uplyne 93 let od narození (1930) režiséra a scenáristy Antonína Moskalyka. A v srpnu uplynulo 25 let od zahájení natáčení první řady Četnických humoresek (1998). Spolu s Michalem Dlouhým zavzpomíná i druhý vzácný host večera, lékař Martin Moskalyk, syn významné osobnosti naší kinematografie, který žije v Kutné Hoře.

Vstupné je dobrovolné. Spolu s individuálními příspěvky návštěvníků akce bude věnováno do kasičky NJÚ na podporu dětí a mladých lidí s handicapem.

Nakladatelství Jindřich Kraus – PRAGOLINE z každé prodané knihy Michala Dlouhého během večera věnuje 20,- Kč do kasičky NJÚ. Prodejní cena knih je nižší než v maloobchodní síti. Kniha s originálním věnováním od Michala Dlouhého může být příjemným vánočním dárkem.

Posláním Nadace Jedličkova ústavu je shromažďování finančních prostředků a jiných hodnot za účelem zlepšení komplexní rehabilitační péče o děti a mladé lidi s tělesným handicapem. Pomoc je směřována ke klientům a absolventům Jedličkova ústavu a škol a také k neziskovým organizacím v celé ČR, které mají podobné poslání.

Nutná rezervace míst. Kontakt: Lucie Kounická, tel.: 737 660 731

Partneři akce: Nakladatelství Jindřich Kraus – PRAGOLINE, Demeter CS.

Share on facebook
Share on email
Share on twitter