6. 4. 2019 v 14:00

Klášter sv. Voršily v Kutné Hoře

Odkaz na Facebook událost

Slavnostní otevření kvevri a lisování rmutu ⭕ prohlídky sklepů ⭕ degustace lokálních oranžových a gruzínských kvevri vín ⭕ Salome Khardzeishvili: přednáška o kvevri vínech

Tenhle den bude prostě fajn, doražte k nám 🙂

*********************************************

První české kvevri se otevřou v sobotu 6. dubna

Vinné sklepy se opět otevřou široké veřejnosti, a to v sobotu 6. dubna od 14 do 19 hodin. Návštěvníci si budou moci prohlédnout prostory sklepů v klášteře sv. Voršily, ve kterých jsou umístěny první české kvevri – obrovské hliněné nádoby na výrobu vína tzv. kachetinskou metodou a asistovat při jejich otevírání a lisování rmutu.

Od 15:30 a od 16:30 pak pro zájemce proběhne prohlídka sklepního hospodářství ve výrobních prostorách Vinných sklepů – na statku Apak v Seifertových sadech.

Během celého odpoledne bude probíhat neřízená degustace místních oranžových vín a vybraných gruzínských kvevri vín, které zájemcům představí Salome Khardzeishvili, rodilá Gruzínka s osobitým šarmem, jež byla vůbec první propagátorkou naturálních gruzínských vín v České republice. Salome je bezesporu největší tuzemskou znalkyní vín vyráběných v kvevri, pravidelně navštěvuje nejzajímavější gruzínská vinařství a neustále objevuje nová.

Program dne:
14:00 začátek akce
14:30 otevírání kvevri a lisování rmutu
15:30, 16:30 prohlídka sklepního hospodářství – statek Apak
17:00 Salome Khardzeishvili: přednáška o kvevri vínech
během odpoledne neřízená degustace místních oranžových a gruzínských kvevri vín

Vstup na akci a přednášku je zdarma.
Degustace bude probíhat na základě zakoupených kupónků, není nutné se předem registrovat.