Vinné sklepy Kutná Hora jsou finalisty soutěže Vinařství roku

Naše vinařství se stalo jedním ze tří finalistů soutěže Vinařství roku 2019 v kategorii středních vinařství.

Soutěž Vinařství roku pořádá Svaz vinařů ČR za finanční podpory Vinařského fondu a Jihomoravského kraje. Odborná porota vybrala devět finalistů, kteří budou bojovat o titul v desátém ročníku této soutěže. O titul se utkají tři malá, tři střední a tři velká vinařství, která byla vybrána podle objemu produkce vína. V kategorii střední vinařství, kam jsou zařazeny i Vinné sklepy Kutná Hora, jsou dalšími finalisty VICAN rodinné vinařství a Vinařství Bíza Čejkovice.

Finalisty vybírala porota složená ze 24 profesionálů z řad vinohradníků a vinařů, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, odborného tisku, enologie, sommelierství, marketingu, prodeje vína a architektury a designu. Další fází soutěže byla návštěva sedmičlenné komise v konkrétním vinařství a posouzení, do jaké míry naplňují vinařství stanovená soutěžní kritéria. Vítězové Vinařství roku 2019 budou slavnostně vyhlášeni 30. ledna na brněnském výstavišti, kde kromě vítězů v jednotlivých kategoriích bude vyhlášen i absolutní vítěz Vinařství roku 2019.

„Jsme poctěni, že jsme byli odborníky vybráni mezi nejlepší vinařství v České republice. Finálová trojka je významné ocenění naší dlouholeté vinohradnické a vinařské práce na kutnohorsku. Svou činností obnovujeme dlouhou tradici vinařství v regionu, celému oboru přinášíme nové alternativy v pohledu na pěstování révy vinné a výrobu vína, a to zaujalo porotu. Jsme rádi, že můžeme reprezentovat naše město a celý náš vinařský region,“ říká Lukáš Rudolfský, generální ředitel Vinných sklepů Kutná Hora.

DRŽTE NÁM PALCE!!! 🙂

Share on facebook
Share on email
Share on twitter