Sklizeň je v plném proudu, stejně jako hlavní vinařská sezona. Pro tu jsme pro Vás připravili několik skvělých akcí, na které se moc těšíme!

Jako první nás čeká už tuto sobotu 20.10.2018 Slavnostní sběr ve vinici Pod Barborou. Začínáme v 10 hodin. Z této vinice tradičně vyrábíme limitovanou kolekci Pinotu Noir, která nás hodně baví. Letos jsme ji zařadili do prémiové řady vín, protože je extra povedený – jedno z nejlepších vín, jaké jsme kdy vyrobili.

Hned v dalším týdnu netrpělivě vyčkáváme amfory kvevri. Nechali jsme si je vyrobit na míru z hlíny těžené nedaleko Kutné Hory, abychom následovali náš zavedený lokální charakter surovin. 5 kusů amfor speciálního vejčitého tvaru, který zajišťuje „samopromíchávání“ rmutu uvnitř, naplníme celými hrozny a zakopeme ve sklepech Kláštera svaté Voršily. Na jaře se můžete těšit na výsledek, určitě se o něj s Vámi podělíme při veřejném otevření.

V neděli 28. října si připomeneme výročí sta let od založení Československa. Při této příležitosti jsme vytvořili speciální výroční sadu vín – obsahuje Ryzlink rýnský 2016 a Pinot Noir 2015. Opatřit si je můžete na prodejně v klášteře sv. Voršily, kde jich zbývá pár desítek kusů, případně v eshopu.

Dále nás čeká jedna z nejvýzmnamějších událostí vinařského roku – Svatomartinské hody. I letos se odehrají v Galerii Středočeského kraje 11.11.2018 od 11. hodin. Mimo svatomartinských a mladých vín si budete moci pochutnat na tradičních i netradičních husích pokrmech, skvělé kávě, horké čokoládě a dalších. Od 13 hodin bude v refektáři probíhat doprovodný program složený z křestu knihy Biodynamické vinařství a vinohradnictví, mezi jejíž autory patří i Lukáš Rudolfský. Dále pak následují dvě přednášky o Svatomartinských tradicích a degustace naturálních mladých vín z edice Young Punk.

A na konec roku pro Vás chystáme překvapení 🙂 Prozradíme pouze to, že se jedná o narozeninovou párty. Více informací příště!

Share on facebook
Share on email
Share on twitter