Minulý týden se u nás zastavila lahvovací linka, takže náš sklep hlásí doplněno. Lahvovali jsme jak mladá vína ročníku 2017, tak červená vína, která zrála v sudech od roku 2016.

Jako každý rok jsme ta naše nejoblíbenější přihlásili do Národní soutěže vín a z výsledků máme velkou radost. Cabernet Cortis 2016 se stal s devadesáti body ze sta možných šampionem červených vín v podoblasti Čechy, Ryzlink rýnský 2017 získal velkou zlatou medaily s neuvěřitelnými 90,67 body, což je druhý nejlepší výsledek ze všech přihlášených vín za celou českou podoblast!
Zkrátka nepřišly ani naše pinoty, Pinot Noir Staré keře 2015 obdržel zlatou medaili a byl pasován na nejlepší Pinot v Čechách, což ukazuje, že naše nejstarší, čtyřicet let stará vinice se dostala do skvělé kondice. A zlatou medaili získal také Cabernet Cortis 2012, kterého jsme našli posledních pár kusů náhodou při stěhování sklepa 🙂

Všechna nově nalahvovaná vína můžete ochutnat na Degustaci mladých vín 16.6.2018 u nás v klášteře svaté Voršily v Kutné Hoře.
Těšíme se na viděnou!

Share on facebook
Share on email
Share on twitter