Nabízíme k prodeji sazenice révy vinné. Odběr možný osobně v klášteře sv. Voršily nebo doručovací službou.

Stolní odrůdy bílé

Polo Muscat má velký hrozen, barva žlutozelená, nenáročné na pěstování, snáší dobře mráz i vlhko, odrůda dozrává začátkem září. Odolnost k houbovým chorobám je dobrá. Ve většině pěstitelských oblastí je nutné ošetření proti plísni révové a padlí révovému. Odolnost k plísni šedé je dobrá.

Delta je středně raná odrůda, dozrává v polovině září. Plody žlutozelené, středně velké až velké, oválné s minimem semen. Stanoviště chráněnější, slunné, a vzdušné. Resistentní. Využití pro přímý konzum i další zpracování.

Zuzka je stolní bez semennou odrůdou. Bobule jsou středně velké, zeleně zabarvené a dozrávají v srpnu. Chuť je vynikající. Zuzka je odolná vůči houbovým chorobám. Vhodným stanovištěm je pro ni slunné a vzdušné místo s živnou, hlubokou a dobře propustnou půdou.

Stolní odrůdy růžové, modré

Agát Donskij je vysoce produktivní odrůda s vynikající chutí. Trsy jsou husté, bobule velké, šťavnaté. Dozrává koncem srpna.

Ajvaz je ranou odrůdou s tmavomodrými bobulemi. Opravdu velké hrozny kuželovitého tvaru dozrávají začátkem září. Chuť bobulí je příjemná. Tržní hodnota je vynikající, dobře se totiž skladuje a přepravuje. Odrůda Ajvaz je odolná vůči houbovým chorobám a je vysoce mrazuvzdorná, až do -20 °C. Vyžaduje teplejší polohy a výživné, dobře zavlažované stanoviště, nehodí se do suchých a chudých půd.

Muscat Blue je jednou z nejoblíbenějších stolních odrůd vhodných do našich klimatických podmínek. Patří mezi resistentní odrůdy. Hrozny jsou střední až velké. Tmavě modré bobule s příjemnou harmonickou chutí mají pevnou slupku a odolávají náletům vos i působení plísně šedé. Hrozny mají rané zrání, vydrží dlouho na keři. Jsou vhodné pro krátkodobé ukládání. Muscat blue má dobrou odolnost proti mrazům i houbovým chorobám.

Rosana je středně zrající stolní odrůdou s červeno-růžovými bobulemi. Středně velké hrozny zrají od konce září až do poloviny října. Plodnost je střední. Bobule mají malé množství semen. Odrůda Rosana je středně odolná vůči houbovým chorobám a vysoce mrazuvzdorná.

Cena 115,- s DPH/ks

 

Moštové odrůdy

Bílé:

Chardonnay: klasická burgundská odrůda

Muscaris: resistentní, ranná

Solaris: resistentní, ranná

Tramín červený: středně pozdní

Ryzlink rýnský: pozdní

Modré:

Rulandské modré: klasická burgundská odrůda

Cabernet cortis: resistentní, ranná

Cena 95,- s DPH/ks

 

Share on facebook
Share on email
Share on twitter